Pompy tłokowe

Pompy tłokowe

Pompy tłokowe są urządzeniami zaliczanych do jednego z rodzajów pomp wyporowych. Kluczową rolę odgrywa tłok, którego zadaniem jest zmiana objętości komory pompy poprzez ruch posuwisto zwrotny cylindrze. Wyszczególnić możemy kilka odmian pomp tłokowych m.in. urządzenia z jednym zaworem stosowane do podnoszenia na niewielkie wysokości płynów. Następnym rodzajem są pompy tłokowe cechujące się dwustronnym działaniem. W nich zachodź nieco inny proces mechaniczny. Zadaniem tłoku jest rozdzielenie komory na dwie części. Działanie jednej części jest przeciwstawne do drugiej. Gdy w jednej części tłok zwiększa ciśnienie, w drugiej następuje jej obniżenie. Pompy tłokowe są sprawdzonym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na efektowniejszym wykorzystaniu energii. Zawdzięczamy to niesamowicie dużej elastyczności pod kątem zmian obciążenia. Ogromną zaletą jest osiągniecie stałej wydajności działania sprzętu. Niestety nie jest to tak dobre jakby mogło się wydawać. Z reguły pompy tłokowe cechują się niewielką wydajności. Narzekania znajdą się również pod kątem kosztów eksploatacyjnych, które mogą wynosić większe sumy w porównaniu z innymi rodzajami pomp.


Pompa tłokowa marki 5ncm

Czym są pompy tłokowe?

Pompa tłokowa jest jednym z rodzajów pomp wyporowych. Charakteryzują się specjalnym tłokiem, który zmienia objętość komory pompy, poruszając się w cylindrze ruchem posuwisto zwrotnym. Nim pojawiły się pompy wirowe, tłokowa odmiana znajdowała głównie swoje zastosowanie w technice. Ogromną ich zaletą jest lepsze wykorzystanie energii, co zapewnia możliwość zmian obciążeń. Kolejną zaletą jest stała wydajność oraz to, że nie wymagają zalewania.


Wynajem pomp tłokowych

Wypożyczalnia Ponako oferuje Państwu wynajem pomp tłokowych gwarantując przy tym atrakcyjne stawki za dobę oraz wysoką jakość sprzętu, który jest poddawany regularnym serwisom. Stale dbamy o niezawodność naszych pomp, żeby spełnić Państwa oczekiwania. Bez najmniejszych problemów wynajmujemy pompy na dłuższy zakres niż doba. Zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią pomp, jeśli interesuje Państwa wynajem na dowolny okres czasu.

Pompka tłokowa koloru niebiesko żółtego

Wyciszona pompa tłokowa koloru niebiesko srebrnego

Serwis pomp tłokowych

Państwa sprzęt doznał usterki technicznej? Zapraszamy do naszego serwisu pomp tłokowych. Nasi eksperci zdiagnozują przyczynę usterki oraz dołożą wszelkich starań, aby wyeliminować problem. Zadbamy o to, żeby nie doszło więcej do podobnych problemów. Posiadamy duże doświadczenie w tym temacie. Mogą na nas Państwo liczyć!


Sprzedaż pomp tłokowych

Zastanawiają się Państwo nad zakupem pomp? Zapraszamy zatem do naszej sprzedaży pomp tłokowych Dysponujemy wyłącznie wydajnym i niezawodnym sprzętem, który jest poddawany regularnym serwisom. Prócz tego zapewniamy Państwu kompleksowe doradztwo przy zakupie sprzętu. Nasi doradcy zrobią wszystko, aby dobrać sprzet spełniający Państwa oczekiwania. Zapraszamy!

Niebieska pompa tłokowa

Lista produktów

Poniżej przedstawiamy część naszej oferty. Jeżeli chcą Państwo poznać pełną listę produktów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego (505 184 344) lub e-mailowego (ponako@ponako.pl)

Model Ciężar Silnik Zużycie paliwa Wydajność Wydajność pompy próżniowej Cena Wynajmu Kaucja
Pompa tłokowa Geho ZD900E 950 kg elektryczny 3-fazowy, 7,5kW 95 m³/h od 180zł
/ 1 dobę
3 000 zł
Pompa tłokowa BBA PT90E 1140 kg elektryczny 3-fazowy, 7,5kW 90 m³/h od 180zł
/ 1 dobę
3 000 zł
Pompa tłokowa wyciszona BBA PT90 Compact 1185 kg diesel Hatz 1D81Z, 5,5kW 1,5 l/h 90 m³/h od 220zł
/ 1 dobę
3 000 zł