Ozonatory powietrza

Ozonatory powietrza

Ozonatory powietrza są urządzeniami służącymi do syntezy ozonu. Proces polega na wyładowaniach niezupełnych spowodowanych odpowiednią różnicą potencjałów. Każdy ozonator posiada element wyładowczy składający się z dwu elektrod, które zazwyczaj przyjmują kształt walców. Elektrody zamieszczone są w bardzo bliskiej odległości od siebie. Zazwyczaj jedna, czasami obydwie, elektrody mają nałożoną warstwę dielektryczną, którym celem jest zabezpieczenie równomierności wyładowań. Również zapobiegają one wylądowaniom w postaci łuku bądź iskier. Jednym z gatunków ozonatorów powietrza są odpowiedniki domowe generujące ozon o maksymalnym stężeniu 500mg/h. Urządzenia stosowane są często, by pomóc alergikom. Wystrzega się jednak przebywania osobom posiadającym astmę w pobliżu ozonatorów, jeśli są one ulokowane w pomieszczeniach o małych rozmiarach. Mimo tego domowe ozonatory są zaliczane do bezpiecznych urządzeń pracujących na niskich stężeniach, co nie doprowadza do sytuacji zagrażających zdrowiu człowieka. Do podstawowych celów ozonatorów wyszczególnia się odświeżanie klimatyzacji samochodowe, walce z grzybicą lub infekcjami, pozbywaniu się insektów lub innych pasożytów domowych, dezynfekowanie artykułów dziecięcych czy pozbywanie się dymu papierosowego.


Szary ozonator powietrza na kabel

Czym są ozonatory powietrza?

Ozonowanie to efektywna i zarazem ekologiczna metoda dezynfekcji pomieszczeń, a także pozbycia się przykrych zapachów i mikroorganizmów, które zagrażają zdrowiu. Ozon, jako gaz o silnych własnościach utleniających, pomoże pozbyć się szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Ozonowanie wykonywane jest m.in. w hotelach, piwnicach, pomieszczeniach dotkniętych pożarem, gabinetach lekarskich, halach produkcyjnych zakładów spożywczych i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bezpieczne i skuteczne oczyszczenie przestrzeni. W tym celu stosowane są urządzenia zwane ozonatorami powietrza.


Wynajem ozonatorów powietrza

Ponako oferuje Państwu wynajem ozonatorów powietrza. Nowoczesne ozonatory są wydajne i markowymi urządzeniami, które pozwalają w krótkim czasie wykonać ozonowanie z dobrym efektem. Wybierając współpracę z nami – czy to decydując się na wynajem ozonatorów, otrzymują Państwo urządzenia wyłącznie cenionych marek z szerokiego wyboru modeli o optymalnej specyfikacji technicznej. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, podczas którego zaprezentujemy szczegóły naszej oferty.


Zielony ozonator wystawiony na sprzedaż

Sprzedaż ozonatorów powietrza

Jeżeli chcą Państwo nabyć ozonatory powietrza w atrakcyjnych cenach to jesteśmy do dyspozycji! Ponako oferuje sprzedaż ozonatorów powietrza w konkurencyjnych cenach. Dysponujemy wyłącznie osprzętem sprawdzonych marek na rynku. Posiadamy bogatą ofertę efektywnych ozonatorów. Oferujemy kompleksowe doradztwo przy wyborze sprzętu kierując się Państwa uwagami i potrzebami. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Przygotujemy indywidualną ofertę wraz z wyceną!