Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza

Osuszacz powietrza jest ratunkiem dla osób borykających się ze zbyt dużą wilgocią w domach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wilgoć w mieszkaniu np. na ścianach, przyczynia się do powstawania różnego rodzaju pasożytów stanowiących zagrożenie dla naszego zdrowia np. pleśń czy grzyb. Z ratunkiem przychodzą osuszacze powietrza. Prawidłowa wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna wynosić od 40% do 60%. Zbyt mały poziom wilgotności może wpływać na wysychanie spojówek czy powodować problemy z górnymi drogami oddechowymi. Natomiast zbyt duży stopień wilgoci w powietrzu przyczyni się do narodzin wspomnianych wcześniej pasożytów. Zastosowanie osuszaczy powietrza jest szerokie. Bez najmniejszych problemów możecie użyć je podczas osuszania ścian, regulowania wilgotności w pomieszczeniu, osuszania posadzek tynków czy podczas prac budowlano-remontowych. Osuszacze powietrza bardzo często wykorzystywane są przez ekipy remontowe podczas osuszania różnych pomieszczeń mieszkalnych. Szerokie zastosowanie osuszaczy powoduje, że możemy podzielić je na kilka rodzajów: Osuszacze domowe charakteryzują się obudową z tworzyw sztucznych o wydajności w zakresie od 5 do 40l/24h. Następnie typuje się osuszacze budowlane stosowane głównie na placach budowlanych lub wszelkiego rodzajów remontów. Cechują się stalową obudową odporną na wszelkiego rodzaju kontakty fizyczne. Wydajność określa się w zakresie 30-80l/24h. Warto wspomnieć o osuszaczach przemysłowych stosowane do usuwania wilgoci z powietrza na obiektach przemysłowych. Tu najczęściej odnajdują swoje zastosowanie przy osuszaniu produktów na liniach produkcyjnych. Wyszczególnić możemy dodatkowo osuszacze powietrza basenowe, powietrza sprężonego oraz profesjonalne. Te ostatnie najczęściej odnajdziecie pod nazwą „odwilżacz”, który nie zaleca się do stosowania domowego.


Pomarańczowy osuszacz powietrza marki master

Czym są osuszacze powietrza?

Zasada działania osuszaczy powietrza opiera się na wykraplaniu wilgoci zawartej w powietrzu atmosferycznym. Wilgotne powietrze zasysane jest do osuszacza przez wentylator. Następnie kierowane jest do zimnej wężownicy parownika, gdzie następuje jego ochłodzenie poniżej punktu rosy i wykroplenie wody. Woda jest odprowadzona przez elastyczny wąż na zewnątrz do podstawionego naczynia. Osuszone powietrze po przejściu przez skraplacz, gdzie dodatkowo podnosi swą temperaturę o kilka stopni, jest kierowane z powrotem do pomieszczenia.


Wynajem osuszaczy powietrza

W przypadku okazjonalnego użytku, wynajem osuszaczy powietrza jest opcją zdecydowanie bardziej opłacalną od zakupu. To również rozwiązanie bardzo wygodne. Decydując się na wynajem osuszaczy od naszej firmy, mogą mieć Państwo pewność otrzymania zawsze sprawnego, nowoczesnego, najwyższej klasy urządzenia. Dodatkowym atutem wynajmu osuszaczy jest darmowy dowóz sprzętu od Klienta. Prowadzimy również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich do Państwa potrzeb osuszaczy.

Niebieski osuszacz powietrza

Żółty osuszacz powietrza marki master

Sprzedaż osuszaczy powietrza

Nasza oferta to sprzedaż osuszaczy powietrza o różnych parametrach i wydajności. Poniżej prezentujemy dostępne modele oraz informację o kosztach ich dzierżawy. To wyłącznie wysokiej klasy urządzenia, które z pewnością Państwa nie zawiodą. Zapraszamy również do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz porady dotyczącej wyboru najodpowiedniejszego do Państwa potrzeb urządzenia. Wynajem osuszaczy to nie jedyne, czym się zajmujemy. Polecamy też inne nasze usługi wynajmu, sprzedaży i serwisu profesjonalnego sprzętu do użytku w przemyśle i budownictwie.


Lista produktów

Poniżej przedstawiamy część naszej oferty. Jeżeli chcą Państwo poznać pełną listę produktów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego (505 184 344) lub e-mailowego (ponako@ponako.pl)

Model Wydajność Kubatura Wymiary Pobór mocy Cena Wynajmu Od: Kaucja
Osuszacz powietrza HD 500 40 l/dobę 102 x 62 x 59 dł. x szer. x wys. [cm] 700 W, 1-, 220 V 30 zł 500 zł
Osuszacz powietrza Hd 580 51 l/dobe 950 m³ 102 x 62 x 59 dł. x szer. x wys. [cm] 800 W, 1-,220 V 35 zł 500 zł
Osuszacz powietrza KT 2000 58 l/dobe 950 m³ 95,0 x 57,8 x 51,6 dł. x szer. x wys. [cm] 800 W, 1-,220 V 35 zł 500 zł
Osuszacz powietrza QBD 200 50 l/dobe 950 m³ 89,8 x 60,4 x 53,8 dł. x szer. x wys. [cm] 800 W, 1-,220 V 35 zł 500 zł
Osuszacz powietrza DH 42 36 l/dobe 63 x 54 x 84 dł. x szer. x wys. [cm] 800 W, 1-,220 V 30 zł 500 zł